Pierwszy Festiwal Świadomych Rodziców – jakie atrakcje przygotowaliśmy?

FŚR i SB Kids vol.4 - poziomy

Przed nami pierwszy Festiwal Świadomych Rodziców. Spotykamy się już 23 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach… Po co i z kim? Przeczytajcie ?

Festiwal Świadomych Rodziców – czyli co?

Festiwal Świadomych Rodziców to wydarzenie, którego celem jest promowanie świadomego rodzicielstwa – idei, według której rodzice dostrzegają swoją silną rolę w procesie wychowania dziecka, więc są otwarci na wiedzę i doświadczenia innych. Starają się także, aby dla swojej rodziny wybierać to, co dobre i mądrze decydować o wszystkim, co ma wpływ na rozwój ich pociech.
Na imprezę  złożą się cztery elementy: ciekawe spotkania z ekspertami, kreatywne warsztaty dla dzieci i rodziców, targi mody i dizajnu dziecięcego oraz strefa Gastro.

Prelekcje i spotkania z ekspertami

Spotkania z ekspertami przybiorą formę prelekcji, spotkań i warsztatów. O dobór tematów i zaproszenie gości zadbał oMatko! Magazyn Świadomych Rodziców, który jest współorganizatorem wydarzenia. W ramach tej części imprezy zostanie poruszony szereg zagadnień związanych ze współczesnym rodzicielstwem – od problemu dbania o skórę mamy podczas ciąży, przez informacje dotyczące higieny jamy ustnej u dzieci, poprzez praktyczne porady, jak prowadzić własny biznes i godzić to zajęcie z rodzicielstwem. Podczas Festiwalu odbędzie się również spotkanie autorskie z Katarzyną Burzyńską – Sychowicz, autorką książki „Bez cukru – #kasiuniagotuje” i felietonistką oMatko!

Tutaj zapoznacie się z pełnym harmonogramem prelekcji i spotkań:

Festiwal Świadomych Rodziców - harmonogram prelekcji1

Warsztaty dla maluchów

Ponieważ Festiwal dedykowany jest całym rodzinom, przygotowano kilkanaście stanowisk warsztatowych. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach matematycznych (zajęcia z Mathriders), artystyczno-muzycznych (animacje z Fabryką Młodych Talentów Pauza Art) i plastycznych (m.in. Sensoplastyka z WyTworzyMy, warsztaty szycia z Iglarnią, sitodruk z Domem Aniołów Stróżów). Nie zabranie warsztatów z wykorzystaniem klocków lego (Edukido), czy warsztatów kulinarnych dla rodziców z dziećmi (Pole do popisu i Wanke Cook’Ink). Mamy będą mogły poznać techniki makijażu wraz z Makeup Mamy, a w tym czasie tatusiowe z dziećmi nauczą się, jak stworzyć grę „Snake”!

Warsztaty z I Love Rolki!

Na szczególną uwagę zasługują warsztaty, które przygotowały specjalnie dla Gości naszego Festiwalu „I Love Rolki” i „Bladeville”.

Dzieci i dorośli będą mogli pod okiem ekspertów uczyć się tajników jazdy na rolkach. Warsztaty poprowadzą znakomici instruktorzy:

Będzie to również świetna okazja, by na żywo zobaczyć pokazy Justyny Czapli, gwiazdy slalomu freestyle (wielokrotna Mistrzyni Polski oraz medalistka pucharu świata i Mistrzostw Europy).

Harmonogram warsztatów i pokazów znajdziecie tutaj:

 

harmonogram

Strefa BMW

W godzinach 11:30-12:00 oraz 14:30-15:00 będzie można wziąć udział w warsztatach „Bezpieczna rodzina w samochodzie”, które poprowadzi wykwalifikowany ratownik medyczny. Zapraszamy do Strefy Sponsora – BMW Sikora.

Targi niezależnej mody i dizajnu dziecięcego SILESIA BAZAAR Kids vol.4

Ważną częścią Festiwalu będą targi niezależnej mody i dizajnu dziecięcego SILESIA BAZAAR Kids. To popularne wśród rodziców wydarzenie dedykowane polskim, niezależnym producentom odzieży, dodatków, akcesoriów i zabawek. Swoją obecność na czwartej edycji tego wydarzenia potwierdziło ponad 100 różnych firm z całej Polski.

Strefa Gastro

Prócz zakupów modowych i zabawkowych będzie można skosztować pysznego jedzenia ze śląskich lokali gastronomicznych. Sushi, pyszne ciasta, aromatyczna kawa oraz znakomite przekąski sprawią, że festiwalowa Gastro strefa będzie idealnym miejscem na ciekawy, niedzielny obiad i deser.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 17:00. Obowiązuje bilet wstępu w cenie 5 zł dla osób między 15-tym a 65-tym rokiem życia oraz 8 zł dla rodzin (rodzice i dziecko/dzieci). Pozostałe osoby – wstęp bezpłatny.  Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *