1. Akademia Mody i Dizajnu – pokazy projektantów

amid link

1. Akademia Mody i Dizajnu już w najbliższą sobotę. Całość wydarzenia zwieńczą pokazy mody następujących projektantów:

logo is

GREENFIA INEZ SZEWCZYK – KOLEKCJA INNCENT – debiut!
Absolwentka Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, o kierunku Wzornictwo. Stylizacją i projektowaniem ubioru interesuje się od wielu lat. Zajmuje się również blogowaniem, fotografią, wystrojem wnętrz oraz marketingiem. W Rybniku, swoim rodzinnym mieście zorganizowała kilka swoich autorskich pokazów mody oraz wystaw fotografii. Inspiracje czerpie z historii mody, przyrody oraz architektury. Swoje recyklingowe projekty zaprezentowała między innymi podczas Karuzeli Cooltury w Świnoujściu. Zaprojektowała stroje dla hostess na Międzynarodową Galę Wschodnisz Sztuk Walki Only One, która odbyła się tego maja w Katowickim Spodku.

Podczas naszego wydarzenia zaprezentowana zostanie kolekcja „Innocent” na sezon wiosna/lato 2016

Chorzowski freelancer, pasjonujacy się marketingiem internetowym.

ANGELIKA MADER I KOLEKCJA „NEED FOR SPEED”
„Need for speed” to kolekcja, która dzięki zastosowaniu asymetrycznych linii konstrukcyjnych i połączeniu dzianin, które tworzą złudzenia optyczne, nabiera dynamicznego charakteru, stąd też wynika nazwa kolekcji. Propozycja ośmiu outfit’ów jest inspirowana architekturą Thomasa Heatherwick’a , a dokładniej budynkiem Guy’s Hospital w Londynie. Obiekt ten mimo swojej monstrualności wygląda lekko, ale także dynamicznie. Z inspiracji zaczerpnęłam głównie płynność linii, łuków, która występuje w jego konstrukcji. Częstym motywem kolekcji jest zastosowanie złudzeń optycznych nawiązujących do fasady wspomnianego budynku, uzyskane dzięki nakładaniu ażurowego skaju na pozostałe użyte dzianiny w kolekcji. Połączenie kolorów -czarnego, szarego i srebrnego – podkreśla architektoniczną atmosferę kolekcji.

Kolekcja „Need for speed” to propozycja na sezon jesień/ zima 2015/2016. Skierowana jest głównie dla kobiet pewnych siebie, dynamicznych i lubiących wygodę oraz połączenie stylu sportowego z domieszką elegancji. Dzięki szerokiemu zróżnicowanemu asortymentowi ubiory można stosować na różne okazje. W kolekcji znajdziemy spodnie, spódnice, kurtki, bluzki, kombinezony, sukienki, a także akcesoria w postaci plecaczków.

tde tadek b

 

TADEUSZ GWÓŹDŹ – KOLEKCJA THE POINT
Kolekcja The Point została zaprojektowana dla kobiety aktywnej ,przebojowej, bezkompromisowej która kroczy przez życie z podniesioną głową.

 

ewa lenard

EWA LENARD – KOLEKCJA OGRODY WSCHODU
Ogrody Wschodu, to opowieść o delikatności, ulotności chwil… chwil dla których człowiek żyje. To ogród kwiatów, ogród różnych osobowości, różnych twarzy , wymieszania kultur i tradycji. To opowieść pokazana przez tancerki, muzykę, obraz i ubiór. W rzeczywistości jedno bez drugiego nie mogłoby istnieć. Dla autorki kolekcji moda i sztuka to aktywności, którym jest do siebie niezwykle blisko, aczkolwiek bliższa jest jej moda którą tworzyła Elsa Schiaparelli, John Galliano projektując dla domu mody Diora, Alexander McQueen, podczas swojego życia czy też niezwykłość pokazów Marca Jacobsa jakie stworzone były dla domu mody Yves Saint Laurent. Ogrody Wschodu to odrobina sztuki tańczącej na wybiegu 😉

Dodatkową zapewnią uczennice Zespołu Szkół Budowlanych w Katowicach kształcące się w zawodzie Technika Technologii Odzieży. Zaprezentują one fragment kolekcji zaprojektowanej i uszytej na zajęciach.
Modele, które Państwo zobaczycie przygotowane zostały na szkolny konkurs Młodych Talentów pt: „ Ulicami wielkich miast Paryż – Londyn – Rzym”. Pokażemy także kilka prac inspirowanych przyrodą z elementami biżuterii florystycznej w odcieniach bordo. Pojawią się także modele awangardowe. Wszystkie modele podkreślają walory kobiecego ciała a dopasowane suknie, prezentują i modelują sylwetkę. Są one przepełnione romantyzmem, fantazją i grą kolorów. W kolekcji wykorzystano współczesne, lśniące i dodające powabu tkaniny.

Zapraszamy!

Rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez serwis Evenea: modaidizajn.evenea.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *