SILESIA BAZAAR vol.3 za nami!

miasto

W weekend 12 i 13 grudnia 2015, odbyła się trzecia edycja targów niezależnej mody i dizajnu SILESIA BAZAAR. Ponad 200 wystawców z Polski, Czech i Ukrainy prezentowało swoje unikatowe produkty. Kupujący mieli w czym wybierać. Na targach znalazły się stoiska z odzieżą, biżuterią, kosmetykami, zabawkami dla dzieci oraz dodatkami do wnętrz.

SILESIA BAZAAR to cykl targów, który dynamicznie się rozwija. Trzecia edycja, której współgospodarzem było Miasto Katowice, odbyła się w nowej lokalizacji – Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (MCK) – gdzie wystawiała się dużo większa liczba wystawców niż w poprzednich edycjach. W tym roku organizatorzy nawiązali również współpracę z czeskimi targami BOHEMIA DESIGN MARKET oraz ukraińskimi firmami, których produkty również były w sprzedaży. Świąteczną edycję targów poprzedziły dwie inne imprezy: SILESIA BAZAAR Kids – edycja targów skupiająca marki dziecięce oraz Akademia Mody i Dizajnu  dla młodych projektantów. W nowym roku do cyklu wydarzeń targowych dołączy jeszcze edycja Dizajn, która odbędzie się w ramach 4 Design Days w dniach 13-14 lutego 2016 r.

To niesamowite patrzeć jak ogromna sala w MCK wypełnia się wystawcami. Dwie pierwsze edycje odbyły się w Spodku, w którym nie widać tego tak wyraźnie. Samo wykreślenie 200 stoisk to było duże wyzwanie. Udało się, a efekty naszej pracy było widać w weekend. Cała sala żyła niezależną modą i dizajnem – mówi Piotr Kalisz, główny organizator. W przygotowaniu targów pomagało ponad 20 wolontariuszy, w tym członkowie Studenckiej Organizacji Public Relations PRogress z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którzy przygotowali i przeprowadzili wśród kupujących ankietę dotyczącą wydarzenia.

Nowością na targach była Aleja Gwiazd, gdzie swoje stoiska miały marki, które organizatorzy uznali za wyróżniające się. Tradycyjnie również przygotowano strefę Relaksu oraz strefę Dzieci, którą animowała profesjonalna bawialnia “Kraina Czarów”. Tuż obok, w strefie Gastro, o podniebienia odwiedzających zadbały śląskie lokale gastronomiczne i katowickie zrzeszenie food-trucków SK – FOOD Truck. Muzyczną oprawę imprezy zapewniło Radio Chilli Zet.

Przed halą wystawową przygotowano Kącik Świąteczny. W sąsiedztwie choinki dzieciaki mogły dekorować pierniczki, a ich rodzice od razu zapakować zakupione prezenty. Atrakcją była wystawa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, pt. “Dizajn jest dla Ciebie”, prezentująca przedmioty codziennego użytku w niecodziennym wydaniu: m.in. górską hulajnogę zjazdową, latarnie poprawiające bezpieczeństwo w mieście czy opakowania na rogale.

Odwiedzający targi przy okazji zakupów mogli wesprzeć katowickie organizacje charytatywne – Fundację Pomagamy z Uśmiechem oraz Stowarzyszenie “Dom Aniołów Stróżów”. W działania charytatywne wraz z Fundacją BloSilesia zaangażowali się również lokalni blogerzy. Wspólnie z podopiecznymi “Domu Aniołów Stróżów” własnoręcznie ozdabiali materiałowe torby SILESIA BAZAAR, które potem zostały zakupione przez odwiedzających, a uzyskane pieniądze przeznaczono dodatkowo na potrzeby Stowarzyszenia.

Termin organizacji SILESIA BAZAAR idealnie wpisał się w okres przedświątecznych zakupów, więc wielu odwiedzających wykorzystało okazję i kupiło nie tylko coś dla siebie, ale i dla swoich najbliższych. Po Nowym Roku ruszą przygotowania do kolejnej edycji SILESIA BAZAAR, tymczasem każdy, kto odwiedził targi w miniony weekend, może podzielić się wrażeniami w ankiecie, która znajduje się na stronie targów na portalu Facebook.

Zapraszamy do obejrzenia relacji foto z wydarzenia na naszej stronie na Facebook.com tutaj!

Współgospodarz wydarzenia:

katowice_logo_poziom_kolor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *