II Festiwal Świadomych Rodziców – oMatko! Ile atrakcji!

event 29.08

Druga edycja Festiwalu Świadomych Rodziców zbliża się wielkimi krokami. Już 10 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, odbędą się interesujące spotkania z ekspertami, warsztaty dla dzieci i rodziców oraz targi niezależnej mody i dizajnu tworzonych z myślą o najmłodszych i przyszłych mamach. 

Festiwal Świadomych Rodziców jest skupiony wokół idei świadomego rodzicielstwa. Celem wydarzenia jest nie tylko stworzenie okazji do spędzenia w ciekawy sposób czasu w rodzinnym gronie, ale także promowanie świadomego podejścia do dokonywania wyborów dotyczących najrozmaitszych aspektów związanych z wychowywaniem dzieci, życiem rodzinnym i zdrowiem.


Prelekcje z wyjątkowymi ekspertami

Do poprowadzenia spotkań i wygłoszenia prelekcji zostali zaproszeni eksperci związani z portalem „oMatko! Magazyn świadomych rodziców” oraz przedstawiciele partnerskich inicjatyw i instytucji. W Strefie Prelekcji pojawią się:


Warsztaty dla dzieci i dorosłych

Oprócz wystąpień ekspertów zaplanowano też ciekawe warsztaty kreatywne i zajęcia praktyczne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, w tym:

 • rozwijające kreatywność i pobudzające ciekawość świata zajęcia z klockami LEGO® (EduKido i Bricks4Kids),
 • wspomagające rozwój zabawy matematyczne (MathRiders),
 • praktyczne warsztaty szycia (Iglarnia, Symfonia Szycia) oraz warsztaty z sitodruku (Dom Aniołów Stróżów),
 • warsztaty programowania (Ajfek Software),
 • zajęcia artystyczne z rękodzieła (Trele Morele),
 • warsztaty kulinarne (Klub Kulinarny),
 • zabawy i animacje prowadzone przez lokalne bawialnie i przedszkola (Sala Zabaw Kraina Czarów i Tyskie Przedszkole Montessori),
 • zajęcia muzyczne (Fabryka Młodych Talentów Pauza Art.),
 • warsztaty chustonoszenia dla rodziców (Mamotka),
 • konsultacje wizerunkowe dla mam z profesjonalistami (Daria Sikorska Fashion Designer & Make up Artist, Spacer z fotografem).

Na szczególną uwagę zasługują warsztaty, które przygotowały specjalnie dla Gości naszego Festiwalu „I Love Rolki” i „Bladeville”.
Dzieci i dorośli będą mogli pod okiem ekspertów uczyć się tajników jazdy na rolkach. Warsztaty poprowadzą znakomici instruktorzy. Będzie również okazja do wzięcia udziału w zawodach.

Harmonogram warsztatów jest następujący:

 • 11.00-12.00 – zajęcia dla dzieci początkujących
 • 12.30-13.30 – zajęcia dla dzieci zaawansowanych i dorosłych
 • 14.00-15.00 – slalom
 • 15.30 – zawody w przejeździe pod tyczką


Targi SILESIA BAZAAR Kids vol.5

Nieodłącznym elementem Festiwalu są również znane i lubiane targi niezależnej mody oraz dizajnu dziecięcego SILESIA BAZAAR Kids. Targi zgromadzą w jednym miejscu firmy z całej Polski, produkujące ubrania dla dzieci i przyszłych mam, akcesoria do wystroju dziecięcych wnętrz, produkty do pielęgnacji oraz praktyczne przybory ułatwiające opiekę nad dzieckiem. Będzie to już 5 edycja targów, które są idealną okazją do zakupienia produktów wysokiej jakości projektowanych i produkowanych przez niezależnych dizajnerów.


Rodzinna Strefa Gastro i Strefa Rodzica

II Festiwal Świadomych Rodziców będzie również okazją do skosztowania pysznego jedzenia w rodzinnej Strefie Gastro. Zaplanowano również wygodną Strefę Rodzica TITOT, w której w spokoju będzie można nakarmić swoją pociechę. Na rodziców będą czekać także przewijaki.

Festiwal Świadomych Rodziców to pierwsza w Polsce impreza dedykowana współczesnym i wymagającym rodzicom, która powstała z inicjatywy „oMatko! Magazyn świadomych rodziców” oraz Fundacji „Colors of Silesia”, organizatora cyklu targów SILESIA BAZAAR.
10 września 2017 odbędzie się druga edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Więcej informacji na temat imprezy znaleźć można na stronie internetowej projektu: www.festiwalrodzicow.pl .

 

silesia_bazaar_-15 silesia_bazaar_-25 silesia_bazaar_-31 silesia_bazaar_-57 silesia_bazaar_-84 silesia_bazaar_-95 silesia_bazaar_-104 silesia_bazaar_-164 silesia_bazaar_-183 silesia_bazaar_-195 silesia_bazaar_-211 silesia_bazaar_-287 silesia_bazaar_-296 silesia_bazaar_-305 silesia_bazaar_-319 silesia_bazaar_-324 silesia_bazaar_-328 silesia_bazaar_-338 silesia_bazaar_-351 silesia_bazaar_-393 silesia_bazaar_-395 silesia_bazaar_-406 silesia_bazaar_-62

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *