II Festiwal Świadomych Rodziców za nami!

NEWSLETTER 15.08

Druga edycja Festiwalu Świadomych Rodziców już za nami. Goście odwiedzający wydarzenie, które odbyło się 10 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach mogli wziąć udział w długiej liście prelekcji, spotkań i warsztatów. Festiwal był też okazją do zrobienia wyjątkowych zakupów.

Festiwal Świadomych Rodziców jest skupiony wokół idei świadomego rodzicielstwa. Celem wydarzenia jest nie tylko stworzenie okazji do spędzenia w ciekawy sposób czasu w rodzinnym gronie, ale także promowanie świadomego podejścia do dokonywania wyborów dotyczących najrozmaitszych aspektów związanych z wychowywaniem dzieci, życiem rodzinnym i zdrowiem.

Wydarzenie podzielone było na cztery części: Strefę Prelekcji, Strefę Warsztatów, Strefę Zakupów i Rodzinną Strefę Gastro.

W Strefie Prelekcji odbyły się spotkania i wykłady. Do ich poprowadzenia zaproszeni eksperci związani z portalem „oMatko! Magazyn świadomych rodziców” oraz przedstawiciele partnerskich inicjatyw i instytucji. Pojawili się tu:

 • Iwona Kilińska, autorka bloga Ja Kura Niedomowa i inicjatorka kampanii #stopkrytycemam,
 • Dominika Wojsz, lekarz rodzinny i coach, autorka bloga mamalekarz.pl,
 • Weronika Dryja, położna Fundacji STIM,
 • Monika Garboś, trenerka i instruktorka fitness, blogerka – Trener Mama,
 • dent. Alicja Mol oraz lek. dent. Tatiana Mol – Dąbrowska,
 • Patrycja, youtuberka, autorka popularnego vloga Pati TV,
 • Radosław Szymański, neurologopeda i nauczyciel akademicki z NEURON Śląskie Centrum Rozwoju Dziecka.

Dodatkowo W Strefie Prelekcji odbyły się warsztaty Wyczesany Tata, podczas których ojcowie uczyli się, jak czesać swoje córki.

Mnóstwo zabawy dla dzieci przewidziano w Strefie Warsztatów. Młodsi uczestnicy wydarzenia skorzystać mogli z długiej listy zabaw kreatywnych i artystycznych, w tym:

 • rozwijających kreatywność i pobudzających ciekawość świata zajęciach z klockami LEGO® (EduKido i Bricks4Kids),
 • wspomagających rozwój zabawach matematycznych (MathRiders),
 • praktycznych warsztatach szycia (Iglarnia, Symfonia Szycia) oraz warsztatach z sitodruku (Dom Aniołów Stróżów),
 • warsztatach programowania (Ajfek Software),
 • zajęciach artystycznych z rękodzieła (Trele Morele),
 • warsztatach kulinarnych (Klub Kulinarny),
 • zabawach i animacjach prowadzonych przez lokalne bawialnie i przedszkola (Sala Zabaw Kraina Czarów i Tyskie Przedszkole Montessori),
 • zajęciach muzycznych (Fabryka Młodych Talentów Pauza Art.),

Dla rodziców przygotowano warsztaty chustonoszenia (Mamotka) oraz konsultacje wizerunkowe dla mam z profesjonalistami (Daria Sikorska Fashion Designer & Make up Artist, Spacer z fotografem).

Zabawę dla całej rodziny zapewniło I Love Rolki, które zorganizowało warsztaty rolkowe.

Nieodłącznym elementem Festiwalu są również znane i lubiane targi niezależnej mody oraz dizajnu dziecięcego SILESIA BAZAAR Kids. Podczas II Festiwalu Świadomych Rodziców odbyła się już 5 edycja targów dedykowanych produktom projektowanym z myślą o dzieciach i rodzicach. Targi zgromadziły w jednym miejscu prawie 130 firm z całej Polski, produkujących ubrania dla dzieci i przyszłych mam, akcesoria do wystroju dziecięcych wnętrz, produkty do pielęgnacji oraz praktyczne przybory ułatwiające opiekę nad dzieckiem.

II Festiwal Świadomych Rodziców był również okazją do skosztowania pysznego jedzenia w rodzinnej Strefie Gastro, a w wygodnej Strefę Rodzica TITOT można było w spokoju nakarmić swoją pociechę.

Festiwal Świadomych Rodziców to pierwsza w Polsce impreza dedykowana współczesnym i wymagającym rodzicom, która powstała z inicjatywy „oMatko! Magazyn świadomych rodziców” oraz Fundacji „Colors of Silesia”, organizatora cyklu targów SILESIA BAZAAR. Organizatorzy zapowiedzieli kolejną edycję, którą zaplanowano na wiosnę 2018 roku. Więcej informacji na stronie internetowej projektu: www.festiwalrodzciow.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *